Background Circle Background Circle

Inspirujące odkrycia i innowacje

Konferencja podsumowująca I edycję programu „inżynierowie przyszłości”

Już 4.06.2024 roku na terenie Muzeum Gazowni Warszawskiej odbędzie się pierwsza edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Szkół Ponadpodstawowych  – Laureatów Programu „Inżynierowie Przyszłości”. Wydarzenie to jest nie tylko okazją do prezentacji osiągnięć naszych młodych naukowców, lecz także świętem pasji, kreatywności i innowacji.

Kapituła programu „Inżynierowie Przyszłości”, w tym roku wyłoni dziesięciu utalentowanych uczniów, których projekty badawcze zostaną najwyżej ocenione. Ci młodzi eksploratorzy nauki będą mieli zaszczyt zaprezentować swoje innowacyjne pomysły podczas czerwcowego spotkania. Istotnym aspektem tej wyjątkowej okazji jest umiejętność prezentowania wyników prac badawczych. Współczesny świat wymaga nie tylko kreatywności i umiejętności analitycznych, ale także zdolności przekazywania wiedzy i efektywnego komunikowania się. Mamy nadzieję, że konferencja ta stanie się miejscem, gdzie młodzi naukowcy będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności prezentacyjne i dzielić się swoimi odkryciami z szerokim gronem odbiorców.

Ponadto, oprócz wystąpień laureatów, podczas konferencji zagoszczą także wybitni naukowcy, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą z uczestnikami. Będzie to niepowtarzalna szansa dla młodych entuzjastów nauki na nawiązanie kontaktów z profesjonalistami ze swojej dziedziny i zgłębienie tajników świata badawczego.

______

„Inżynierowie przyszłości” to nowy ogólnopolski program dla nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy pragną realizować ciekawe, ambitne i innowacyjne projekty edukacyjne z uwzględnieniem przynajmniej jednego z obszarów nauki: fizyka, chemia, energetyka, ekologia i ochrona środowiska. Uzdolniona młodzież w ramach programu prowadzi pierwsze prace badawcze zgodnie z hasłem programu „Nauka przez DOŚWIADCZENIE”. Patronat nad programem objęło Ministerstwo Edukacji I Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji, a także Rektorzy: Politechniki Warszawskiej, Politechniki Gdańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Rzeszowskiej. Patronem medialnym jest TVP Nauka.