Background Circle Background Circle

ZNAMY INŻYNIERÓW PRZYSZŁOŚCI 2023/2024

Nadszedł moment, gdy komisja konkursowa zakończyła swe prace i wyłoniła 100 laureatów konkursu kwalifikacyjnego do programu Inżynierowie przyszłości! Wszyscy laureaci otrzymali drogą mailową informacje o zakwalifikowaniu koncepcji badawczych do realizacji w ramach naszego programu i kolejnych krokach.

 

Gratulacje dla Zwycięzców Konkursu kwalifikacyjnego!

 

Pragniemy serdecznie pogratulować wszystkim nauczycielom, którzy wraz ze swoimi podopiecznymi stworzyli i przesłali nam swoje pomysły. Doceniamy Waszą kreatywność i innowacyjność w podejściu do szkolnych projektów badawczych. Wasza determinacja i pasja są dla nas bardzo inspirujące. Nie ukrywamy, że zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Dlatego też – jeśli nawet Wasza koncepcja – nie znalazła się w tym roku w gronie nagrodzonych – nie ustawajcie w swoich działaniach.

Wszystkim nagrodzonym życzymy zaś pasjonującej naukowej przygody. Jesteśmy przekonani, że Wasze badania przyniosą naukowe owoce i staną się inspiracją także dla innych uczniów i nauczycieli – dlatego będziemy informować o postępach Waszych prac przez nasze kanały komunikacji programu Inżynierowie przyszłości. Przyznany Wam grant na start badań ma na celu wspieranie Waszego projektu i umożliwienie jego realizacji. Jesteśmy pewni, że Wasza praca przyniesie fascynujące wyniki.

To było wyjątkowe doświadczenie widzieć Waszą pasję, kreatywność i poświęcenie. Każdy z was wnosił coś wyjątkowego do tego konkursu i to sprawiło, że dokonanie oceny i wyboru zwycięzców nie było łatwe.

Procedura recenzowania prac polegała na przekazaniu treści zgłoszonej koncepcji pracy Recenzentom, specjalizującym się w tematyce programu (energia z uwzględnieniem obszarów nauki: fizyka, chemia, energetyka, ekologia i ochrona środowiska), którzy dokonali oceny jakościowej. Punkty były przyznawane w 5 kategoriach. Wybrano model dwustronnie ślepej recenzji (double-blind review) – tożsamość Recenzentów nie była znana autorom, a tożsamość autorów nie była znana Recenzentom. Z tego względu wszystkie prace zostały zakodowane. Rozwiązanie to zapewniło większy obiektywizm oceny.

Ale to nie koniec! Oprócz grantu, przygotowaliśmy dla was zestaw materiałów laboratoryjnych, które będą niezastąpione w Waszych badaniach. W zestawie znajdziecie fartuchy z logo programu, gogle ochronne, clipboard, notes i długopis. Te narzędzia nie tylko ułatwią Waszą pracę, ale także będą przypominać Wam o waszych osiągnięciach i roli, jaką możecie odegrać w rozwoju nauki i społeczeństwa opartego na wiedzy.

Powodzenia w waszych badaniach, a my czekamy na efekty Waszej pracy!

Laureatom zaś przypominamy, że do 14 grudnia czekamy na wypełnione formularze z danymi i oświadczeniami Laureatów

Zachęcamy Państwa i uczniów do śledzenia na bieżąco fanpage programu: www.fb.com/InzynierowiePrzyszlosci, gdzie znajdą Państwo zawsze najświeższe informacje.

W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu drogą:

– mailową: kontakt@inzynierowie-przyszlosci.pl lub

– telefoniczną na numer: 730 725 752  |  730 725 232

#inzynierowieprzyszlosci #konkurs #fundacjaPGNiG #projektbadawczy #grant #nauka #projektedukacyjny #program #nauczyciel #szkoła #stypendia #liceum #technikum #chemia #fizyka #eksperymenty #projektedukacyjny #naukajutra