Background Circle Background Circle

Tydzień noblowski za nami

Jeśli myślicie o pierwszych projektach badawczych, warto przyjrzeć się tym, którzy wytyczają współczesne ścieżki rozwoju nauki. A jest ku temu wyjątkowa okazja. W ubiegłym tygodniu komitet noblowski przyznał tegoroczne nagrody w poszczególnych dziedzinach.

Nagrody Nobla

Alfreda Nobla i przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie nauki, literatury i zasług dla pokoju na świecie od 1901 roku. Dotychczas przyznano ich już ponad 600, a ich laureatami zostało niemalże 1000 osób i organizacji.Nagrody Nobla, zostały utworzone na mocy testamentu przedsiębiorcy i wynalazcy dynamitu

Badania naukowe

Tydzień noblowski to wyjątkowy czas dla każdego naukowca, podczas którego Królewska Szwedzka Akademia Nauk, Instytut Karolinska, Akademia Szwedzka i Norweski Komitet Noblowski wyłaniają laureatów Nagrody Nobla w sześciu dziedzinach. Są wśród nich: medycyna i fizjologia, fizyka, chemia oraz literatura. Ponadto przyznawana jest Pokojowa Nagroda Nobla, a także (od 1968 roku) wyróżnienie w dziedzinie ekonomii. Laureaci uhonorowywani są złotym medalem z wizerunkiem fundatora nagrody, wykaligrafowanym dyplomem oraz nagrodą pieniężną.

Jeśli i Wy chcecie zrealizować swoje pomysły badawcze, zachęcamy Was do udziału w programie „Inżynierowie przyszłości” Fundacji PGNiG im. I. Łukasiewicza. To wyjątkowa okazja, aby nie tylko wcielić w życie swoje koncepcje, ale także nabyć doświadczenie oraz powalczyć o grant na badania, a może i stypendium? Stąd już tylko krok może Was dzielić od dalszej kariery naukowej, a może i nawet … Nagrody Nobla?